fbpx

Kokybiška kava – geriausia kalėdinė dovana

Kavos banko kava

Kokybiška kava – geriausia kalėdinė dovana

Manoma, kad kavos legenda prasidėjo apie 800 mūsų eros metais. Legenda pasakoja, kad 9-ajame amžiuje piemenys pastebėjo kofeino poveikį ožkoms, kurios atrodė tarsi šoktų, kai sukramsnodavo kavamedžio vaisių. Tuomet vietinis vienuolis pasigamino iš jų gėrimą ir suprato, kad šis naktį jam neleidžia užmigti. Taip ir gimė vienas populiariausių gėrimų pasaulyje – kava.

 

Brazilija yra ta šalis, kuri pagamina apie trečdalį visos pasaulyje išgeriamos kavos. Teigiama, kad vidutinis amerikietis kavai per metus išleidžia daugiau nei 1000 dolerių.  O štai norvegai, nors patys ir negamina kavos, tačiau jos išgeria daugiausiai pasaulyje.  Vienam gyventojui jos tenka apie 12 kg per metus.

 

Lietuviai taip pat yra kavos mėgėjai. Vienas statistinis žmogus jos išgeria apie 4,9 kg per metus. Kasdien vis daugėja kavos klubų, kavinių ir barų, kuriuose kavos puodeliu mėgaujasi tiek jaunimas, tiek vyresni žmonės. Kava neturi nei amžiaus, nei lyties, nei išsilavinimo. Ją mėgsta kiekvienas. O žinant, kad puodelis juodos kavos turi vos vieną kaloriją, ji tampa dar skanesnė.

 

Kavos pertraukėlė

 

Kai tenka rinkti kalėdinę dovaną mažai pažįstamam ar viską turinčiam žmogui, vienas geriausių pasirinkimų tampa valgomos ar geriamos dovanos. Žinoma, koks nors įmantrus sūris ar džemas gali nebūtinai atitikti kiekvieno skonį, tačiau KAVA yra tas produktas, su kuriuo mažiausiai šansų prašauti pro šalį.

 

Ir tuomet tenka parinkti tinkamą kavą. Paprasta kava iš parduotuvės lentynos dovanai netiks, todėl šiuo atveju puikiai pasitarnauja specializuotų kavos gamintojų produkcija. Vienas įdomiausių pasirinkimų, kurį pavyko rasti – tai „Kavos banko“ dailūs mini kavos pakeliai. Atrodo išties estetiškai ir dailiai. Galima pasirinkti iš daugybės pasaulio šalių kavų rūšių ir „pamaišyti“ skirtingų variantų. Be to, kavos pupeles baristos gali čia pat ir sumalti.

 

 

Supakavus kartu su skaniais sausainiais ar kitais saldumynais, padovanosite tikrai naudingą, skanią ir vertingą kalėdinę dovaną.

 

Tik pirkdami dovaną, paimkite vieną pakelį ir sau – būtinai turite paragauti naujo egzotiško skonio, o ir pakuojant dovaną, labiau aplankys tikra kalėdinė nuotaika!

 

Dovana kalėdoms