fbpx

Natūralu, tvaru ir neįprasta – taip galima apibūdinti Christmasworld 2019 parodoje matytus stendus, su juose nuklotomis kalėdinėmis grožybėmis. Visos jos jau metų pabaigoje atsidurs parduotuvių lentynose, vitrinose ir mūsų namuose. Christmasworld – tai kalėdinė paroda, kuri vyksta praėjus vos mėnesiui po Kalėdų. Taigi, ateinančių Kalėdų tendencijos būna aiškios jau gerokai prieš metus. Šiemet parodą, vykstančią Vokietijoje, aplankė daugiau nei 87 000 žmonių iš 161 šalies. Panašu, kad joje tikrai yra ką pamatyti, nes susidomėjimas didžiulis. Tad kokios Kalėdos šiemet mūsų laukia?

Žalia – tai pati madingiausia spalva Kalėdų metu. Ir tai puikiai atsispindėjo šių metų Christmasworld parodoje. Čia dominavo kruopščiai pagaminti, atrodantys tarsi rankų darbo, produktai, dažnai individualizuoti, o kai kurie iš jų netgi labai prabangūs. Tačiau parodoje taip pat padaugėjo žaismingo, linksmo dizaino, kuris labai praturtina šventines dekoracijas ir pagyvina bendrą nuotaiką.

SVARBIAUSIA SPALVOS – RYŠKESNĖS, GILESNĖS, TAMSESNĖS

Be dominuojančios žalios (matcha) spalvos ir visų kitų jos atspalvių, šį sezoną tamsiai mėlyna tikrai bus dėmesio centre. Taip pat šalia jos bus madingos pastelinė rožinė, visi uogų atspalviai, žemiškos spalvos ir koralų spalva. Šiais metais nebus pamirštos ir klasikinės auksinė, sidabrinė, juoda, balta ir ramios pastelinės spalvos. Apibendrinant šių metų spalvas, galima sakyti, kad vyraus gilesnės, sodresnės ir kiek tamsesnės spalvos.

 

Užsisakyk Kalėdų naujienlaiškį

Pažymėk:

ĮSPŪDINGI BURBULAI IR KITOS DEKORACIJOS

Kalėdinė paroda Christmasworld 2019 parodė, kad eglutės žaisliukai gali pasakoti pačias įdomiausias istorijas. Šiemet matyti, kad žaisliukų gamyboje nėra jokių ribų, o žiema nebėra pagrindinis naudojamas motyvas. Eglutės puošiamos dešros, šokoladinių braškių, spurgų, kruasanų, ledų formos žaisliukais. Taip pat savo klientą atranda spalvingi pom-poms papuošimai, rankų darbo meškučiai, netgi įvairios šiuolaikinės interpretacijos, pavyzdžiui emoji ar vaikų knygų iliustracijų figūrėlės. Tie, kas nori itin dekoratyvių dekoracijų, gali rinktis stiklinius rutulius su įvairiais efektais, išraižymais arba masyvios medienos rutulius, nudažytus subtiliais gėlių motyvais ir šakelėmis. Viena iš šių metų tendencijų yra medinės dekoracijos, kurias galima perduoti iš kartos į kartą, pavyzdžiui, karoliukai, dengti 24 karatų auksu, arba dekoracijos, puoštos plunksnomis ir blizgučiais, netgi papuošimai, dažyti garsių dailininkų paveikslų motyvais, pavyzdžiui, pagal J. Vermeer „Mergina su perlo auskaru“.

 

POPULIARIAUSIOS MEDŽIAGOS – IŠ GAMTOS

Keliame klausimą: „Ar Kalėdos gali būti žalios…vartojimo prasme?“. Apžiūrėjus visas siūlomas dekoracijas, peršasi aiški išvada, kad tikrai gali. Šiais metais dominuoja natūralios medžiagos: mediena, medvilnė, linas, stiklas, keramika, terakotas, perdirbtas plastikas, popierius. Kalėdinė paroda aiškiai rodo, kad iš jų visų neabejotinai pati svarbiausia – mediena. Ji naudojama ir šventinėje floristikoje, ir dekoratyviniams aksesuarams, ir dovanoms gaminti. Tiesiog stebina visi būdai, kaip galima panaudoti medieną: ji ir poliruota, ir dažyta, ir lakuota, ir išraižyta, ir grubiai nupjauta ar pagaminta iš kelių gabalų ir sujungta su samanomis, šakelėmis ir lapais. Labai populiarūs ir popieriniai medžiai bei žvaigždės, savo spalvomis ir linijomis puošiantys žiemos langus. Prabangos šventei suteiks dailiai išdirbtos stiklinės vazos, o jaukumo – įvairūs šiaudiniai ar džiovintų augalų šventiniai aksesuarai, vainikai ir papuošalai.

KASPINAI IR PAKAVIMO PRIEMONĖS

Šiemet ypatingas dėmesys skiriamas natūralioms pakavimo medžiagoms. Naudojamos medvilnės, lino, džiuto, rafijos juostelės surišimui. Atsiranda naujos žaliavos, kurios yra perdirbamos. Populiarėja dekoratyvinės dovanų kortelės, pagamintos iš plonos medienos.

Taip pat skaityk

Kalėdų seneliai baigė mokslus

Kalėdų seneliai baigė mokslus

Brazilijos Kalėdų senelių mokyklos mokiniai švenčia išleistuves! Visas būrys šviežutėlių Kalėdų senelių baigė mokslus prieš prasidedant naujam šventiniam sezonui.   Kalėdų senelių mokykla įkurta Rio de Žaneire dar 1993 m. Ji ruošia mokinius darbui prekybos centruose...

5 būdai sutaupyti Kalėdoms

5 būdai sutaupyti Kalėdoms

Kai visi aplinkui tik ir gąsdina rekordinėmis kainomis, natūralu, kad iškyla grėsmė didžiausiai metų šventei – Kalėdoms. Juk tai laikas, siejamas su gana didelėmis išlaidomis. Bet juk niekas nenori atsisakyti šios šventės. Juo labiau, kad tai net ir nerekomenduojama....