fbpx

Šiuo metu visi kaip pamišę lakstome po parduotuves, ieškodami dovanų artimiesiems, dekoracijų savo namams ir maisto produktų šventiniam stalui. Stengiamės, kad viskas būtų tobula, kad galėtume pasirodyti prieš draugus ar pasigirti socialiniuose tinkluose tobulomis nuotraukomis. Bet visi tie įmantrūs ir dažniausiai trumpai naudojami daiktai neatneša didelės laimės ir naudos. Tad jei šiuo metu sprendžiate klausimą, kurią girliandą pasirinkti: įsigyti naują prabangią auksinės spalvos su tikromis povo plunksnomis ar pasikabinti vis dar puikiai atrodančią tą pačią nuo pernai metų, rinkitės antrą variantą, o sutaupytus pinigus panaudokite geram tikslui. Prasminga auka jums suteiks daug daugiau laimės nei nauja dekoracija. 

Apie ką mes čia? Ogi apie tai, kad kartais visai gerai į Kalėdas pažiūrėti paprasčiau. Nepirkite naujų dekoracijų arba įsigykite pigesnes, o likusius pinigus perveskite vaikų globos namams. Su kaupu apsipirkote šventiniam stalui? Esame tikri, kad bent penktadalį maisto būtų galima paaukoti labdaros organizacijoms arba pasidalinti su sunkiai gyvenančiais kaimynais. Jūsų skrandis jums tikrai padėkotų! 

Šiuos dalykus ir taip darote? O kaip tada tokia idėja: kasmetinį dovanų apsikeitimą su draugais išmainykite į auką. Visus pinigus, kuriuos būtumėte išleidę dovanėlėms, sudėkite į bendrą fondą ir padovanokite sunkiai gyvenančiai šeimai netikėtą dovaną. Jums tikriausiai nieko nenutiks, jei šiemet per Kalėdas negausite imbierinio namelio ar papildomos poros kojinių, bet tai šeimai tai gali būti tikras išsigelbėjimas ar vilties suteikimas. 

Yra daugybė būdų per Kalėdas (ir ne tik) padėti kitiems. Štai keletas variantų, kam galite padovanoti savo dovaną

MALTOS ORDINAS “MALTIEČIŲ SRIUBA”

„Maltiečių sriuba“ – paramos akcija, kurios tikslas surinkti lėšų skurdžiai gyvenančių vienišų  senelių globai ir maitinimui. 2017 m. už akcijos metu surinktas aukas visus metus maltiečiai maitino ir globojo 2600 senelių 40 Lietuvos vietovių. Silpniausiems vežame karštą valgį į namus, stipresniems atnešame maisto produktų, padedame pasigaminti, rūpinamės jų sveikata ir buities reikalais.“

Paaukoti galite čia.

 

LIETUVOS CARITAS

„Lietuvos Caritas – viena didžiausių nevyriausybinių organizacijų Lietuvoje, kurios ištakos siekia tarpukario laikotarpį. Jos darbuotojai ir savanoriai teikia pagalbą skurstančioms šeimoms, vaikų dienos centrus lankantiems vaikams ir jų tėvams, smurtą patiriančioms moterims, slaugos ir globos prašantiems senoliams, kaliniams, kitiems dvasinių ir materialių nepriteklių kamuojamiems žmonėms. Tačiau kad mes galėtume padėti, mums reikalinga jūsų auka.“

Paaukoti galite čia.

 

MAISTO BANKAS

„Lietuvoje skursta kas penkta šeima, daugiausiai ir mažiausiai uždirbančiųjų pajamos mūsų šalyje skiriasi net 8 kartus. Statistika rodo, kad mūsų šalyje 17% žmonių dėl lėšų stokos neišgali bent kas antrą dieną valgyti mėsos, žuvies ar lygiaverčio vegetariško maisto.

PasiDalink – Tavo auka padės pamaitinti! Kiekvienas Jūsų „Maisto bankui“ paaukotas euras pavirs net 15 porcijų valgio nepasiturintiems!

Širdingai Jums dėkojame už Jūsų paramą!“

Paaukoti galite čia.

Prasminga auka Kalėdoms

LIETUVOS RAUDONOJO KRYŽIAUS DRAUGIJA

„Lietuvos Raudonasis Kryžius – valstybės pagalbininkė humanitarinėje srityje, kurios veiklos tikslas apsaugoti žmonių gyvybes ir orumą, palengvinti žmogiškąsias kančias ir teikti pagalbą nelaimės ištiktiems žmonėms Lietuvoje ir už jos ribų.

Pagrindinės veiklos sritys: senyvų, vienišų žmonių priežiūra ir slauga, mokymas teikti pirmąją pagalbą, pagalba pabėgėliams, prieglobsčio prašytojams bei migrantams ir humanitarinė pagalba pažeidžiamiausiems žmonėms Lietuvoje ir už jos ribų.“

Paaukoti galite čia.

 

GAUSIŲ ŠEIMŲ ASOCIACIJA

„Gausių šeimų asociacija susikūrė pačių Lietuvos šeimų iniciatyva, todėl mes norime, kad gausioms šeimoms mūsų šalyje gyventi būtų lengviau, paprasčiau ir tiesiog smagiau, kad jas remtų tiek valstybės  institucijos, tiek visuomenė, tiek verslas.  Asociacijos veikla apima daug įvairių sričių: vaikų užimtumo bei šeimos laisvalaikio organizavimą, įvairius mokymus suaugusiems, susitikimus ir interesų klubus, paramą ir labdarą šeimoms bei kitus įvairius projektus.“

Paaukoti galite čia.

 

GEROS VALIOS PROJEKTAI. AUKOKDAIKTUS.LT

„Tai didžiausio Lietuvoje aukojimo internetu portalų tinklo „Aukok“ dalis. Čia paprastai, saugiai ir betarpiškai galima dovanoti daiktus tiems, kuriems jų labiausiai reikia. Aukokdaiktus.lt jungia ieškančius trūkstamų daiktų ir galinčius juos padovanoti.“

Paaukoti galite čia.

 

SOS VAIKŲ KAIMŲ LIETUVOJE DRAUGIJA

“Mes globojame sudėtingose situacijose atsidūrusius vaikus ir padarome viską, kad jie augtų laimingose ir saugiose šeimose. Mums rūpi ne tik aprengti bei pamaitinti likimo nuskriaustą vaiką, bet ir užtikrinti jam pilnavertę ateitį. Tragedijas mes verčiame sėkmės istorijomis. Darykime tai kartu!”

Paaukoti galite čia.

 

VŠĮ „VAIKŲ SVAJONĖS“

“Išsirink vaiko, gyvenančio sudėtingomis sąlygomis, Kalėdinę svajonę ir įgyvendink ją!

Projekto „Vaikų svajonės“ metu renkame vaikų, augančių socialinės rizikos bei socialinių įgūdžių stokojančiose šeimose, norus ir svajones, publikuojame jas projekto tinklapyje ir sudarome sąlygas geros valios žmonėms jas įgyvendinti.”

Paaukoti galite čia.  

Užsisakyk Kalėdų naujienlaiškį

Pažymėk:

Prasminga auka Kalėdoms

ASOCIACIJA „RAUDONOS NOSYS GYDYTOJAI KLOUNAI“

„RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“ humoro pagalba teikia emocinę bei psichosocialinę pagalbą labiausiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms. Organizacijos misija – meno priemonėmis dovanoti šypsenas ir juoką tiems, kam to trūksta labiausiai. Profesionalūs aktoriai – klounai bendrauja individualiai, padeda atsipalaiduoti, numalšinti nerimą. Juokas ir šypsenos padeda bent laikinai užmiršti savo problemas ir skausmą, greičiau gyti. Juk remiantis moksliniais tyrimais, juokas mažina stresą ir skatina optimizmą.”

Paaukoti galite čia.

 

KAUNO ROTARY KLUBAS

„Įgimti ar įgyti galvos ir nugaros smegenų pažeidimai neretai yra rankų, liemens, kojų raumenų paralyžiaus priežastis. Šios būklės atima iš vaikų galimybę žaisti, savarankiškai judėti, mokytis kartu su bendraamžiais, bendrauti. Iš šeimų jos atima lūkesčius, tikėjimą vaiko ateitimi.

Suprasdami ir žinodami, kad nieko nėra skaudžiau vaiko tėvams, kaip matyti jį bejėgiškoje būklėje, nesugebantį ne tik žaisti ir lakstyti, bet ir negalintį savarankiškai apsirengti, valgyti, mokytis, Kauno Rotary klubo nariai pasiryžo surinkti reikiamą pinigų sumą šiai įrangai nupirkti – didžiąją dalį sumos suteiks pats Kauno Rotary klubas su partneriais, likusiai daliai surinkti kreipiamasi į geros valios žmones.“

Paaukoti galite čia.

 

M. ČIUŽELIO LABDAROS IR PARAMOS FONDAS „SIDABRINĖ LINIJA“

„Liūdna statistika rodo, kad iš daugiau nei pusės milijono Lietuvoje gyvenančių vyresnio amžiaus žmonių, kas trečias yra visiškai vienas, be šeimos ar artimųjų. Dažnas iš jų ištisus mėnesius neturi su kuo pabendrauti nei gyvai, nei telefonu.

„Sidabrinė linija“ – tai nemokama draugystės ir bendravimo telefonu linija, kuri jau daugiau nei du metus mažina garbaus amžiaus žmonių vienišumą, atskirtį ir izoliaciją. Vienam senoliui užtikrinti reguliarius kassavaitinius pokalbius su bendraminčiu ištisus metus kainuoja 120 eurų. Į šią sumą įeina 800-osios linijos ir skambučių centro išlaikymas, ryšių išlaidos, „Sidabrinės linijos“ viešinimas, savanorių pritraukimas ir jų apmokymas.

Jūsų dėka dar daugiau vienišų senolių galės nemokamai bendrauti telefonu su „Sidabrinės linijos“ savanoriais. Ačiū, kad aukojate ir dovanojate bendravimo džiaugsmą labiausiai jo pasiilgusiems!

Paaukoti galite čia.

Prasminga auka Kalėdoms

VŠĮ „JAUNIMO LINIJA“

„Lietuvoje kasmet nusižudo apie 1000 asmenų, tai yra net 3 žmonės kas dieną. Lietuva ES pagal savižudybių skaičių yra 1-oje vietoje. Kitas šalis pagal savižudybes lietuviai lenkia beveik dvigubai.

Mes, „Jaunimo linija“, esame viena didžiausių Lietuvoje nemokamos emocinės paramos telefonu ir internetu tarnyba, veikianti visą parą. Nuo 1991 metų veikiančioje tarnyboje dirba apie 350 savanorių Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Jie nuo veiklos pradžios atsiliepė į daugiau kaip į 1 milijoną skambučių.

Tikime, kad nuoširdus pokalbis su „Jaunimo linijos“ savanoriu gali padėti pakeisti savižudybių statistiką Lietuvoje, paraginti žmones atviriau kalbėti apie sunkumus ir tinkamai pasirūpinti savo emocine sveikata. Daugiau parengtų savanorių – daugiau pokalbių ir daugiau žmonių, kurie, susidūrę su sunkumais, sulaukia emocinės pagalbos.

Šio projekto tikslas – užtikrinti, kad emocinė parama telefonu ir internetu būtų prieinama kiekvienam.

Paaukoti galite čia.

 

VŠĮ GYVŪNŲ GLOBOS NAMAI „LINKSMOSIOS PĖDUTĖS“

Gyvūnų globos namai „Linksmosios pėdutės“ kviečia padėti kovoti su gyvūnų ligomis prieglaudoje ir prisidėti prie patalpų atnaujinimo.

Projekto tikslas – atnaujinti grindų bei sienų dangas siekiant užkirsti kelią virusiniams gyvūnų susirgimams.

Labai kviečiame Jus prisidėti prie būtiniausių darbų ir padėti išgelbėti gyvybes!

Paaukoti galite čia.

Taip pat skaityk

Kalėdų seneliai baigė mokslus

Kalėdų seneliai baigė mokslus

Brazilijos Kalėdų senelių mokyklos mokiniai švenčia išleistuves! Visas būrys šviežutėlių Kalėdų senelių baigė mokslus prieš prasidedant naujam šventiniam sezonui.   Kalėdų senelių mokykla įkurta Rio de Žaneire dar 1993 m. Ji ruošia mokinius darbui prekybos centruose...

5 būdai sutaupyti Kalėdoms

5 būdai sutaupyti Kalėdoms

Kai visi aplinkui tik ir gąsdina rekordinėmis kainomis, natūralu, kad iškyla grėsmė didžiausiai metų šventei – Kalėdoms. Juk tai laikas, siejamas su gana didelėmis išlaidomis. Bet juk niekas nenori atsisakyti šios šventės. Juo labiau, kad tai net ir nerekomenduojama....