fbpx

2 000 suaugusiųjų britų apklausa parodė, kad 60 procentų jų yra grąžinę dovanas arba netgi jas perdovanoję kitiems.

Pižamos – tai tos dovanos, kurios greičiausiai grąžinamos į parduotuves, vos tik šios atsidaro po švenčių. Tuo tarpu dezodorantų ir dušo želė rinkiniai dažnai lyg pereinamas trofėjus nukeliauja po kitomis Kalėdų eglutėmis.

Vos 19 procentų žmonių atvirai pasako apie savo nusivylimą dėl dovanos, o beveik septyni iš dešimties (69 procentai) apsimeta, kad dovana jiems labai patiko.

Nors kai kuriems sunku nuslėpti savo nusivylimą, tačiau net 84 procentai visada dėkoja gavę dovaną – nesvarbu, patiko ji ar ne.

Ir daugiau nei keturi iš dešimties (43 proc.) sako, kad jiems labiau patinka tokios dovanos, kurios yra personalizuotos ir pritaikytos būtent jiems.

Kalėdinės dovanos

Užsisakyk Kalėdų naujienlaiškį

Pažymėk:

Psichologas Honey Langcaster-Jamesas teigia, kad „Mūsų emocinis atsakas į dovanas dažnai būna labai greitas. Taip yra todėl, kad dovanos prasmė yra daug svarbesnė nei pati dovana. Pirmasis įspūdis, kurį susidarome atidarius dovaną, dažnai turi įtakos tam, kaip vertiname jos paskirtį bei vertę.

Jei kas nors atsiunčia jums dovaną, atitinkančią jūsų asmenybę, arba manote, kad ji galėjo būti padovanota būtent jums, tada yra didesnė tikimybė akimirksniu užmegzti ryšį per dovaną ir jos reikšmę. Taip yra todėl, kad gerai apgalvota dovana rodo, kad ji buvo įteikta per nuoširdų rūpestį, o ne per socialinį susitarimą.”

Tyrimas taip pat atskleidė, kad vidutinis žmogus per praėjusias Kalėdas gavo dvi dovanas, kurių nenorėjo, o šeši iš dešimties netgi teigia, kad dar nepasibaigus šventėms jau būna išrūšiavę dovanas, skirtas perdovanojimui. Tačiau 34 procentai jų liko sugėdinti, kai juos užklupo dovaną atnešęs asmuo.

Tuo tarpu aštuoni iš dešimties, nenorėdami būti užklupti perdovanojant nepageidaujamas kalėdines dovanas, jas tiesiog nunešė labdaros organizacijoms.

Taip pat paaiškėjo, kad per Kalėdas rinkdami dovaną, vidutiniškai tam sugaištame keturias valandas. O net 74 procentams tobulos dovanos ieškojimas mylimam žmogui padeda pajausti didesnį artumo jausmą.

Šaltinis: mirror.co.uk

Taip pat skaityk

Kalėdų seneliai baigė mokslus

Kalėdų seneliai baigė mokslus

Brazilijos Kalėdų senelių mokyklos mokiniai švenčia išleistuves! Visas būrys šviežutėlių Kalėdų senelių baigė mokslus prieš prasidedant naujam šventiniam sezonui.   Kalėdų senelių mokykla įkurta Rio de Žaneire dar 1993 m. Ji ruošia mokinius darbui prekybos centruose...

5 būdai sutaupyti Kalėdoms

5 būdai sutaupyti Kalėdoms

Kai visi aplinkui tik ir gąsdina rekordinėmis kainomis, natūralu, kad iškyla grėsmė didžiausiai metų šventei – Kalėdoms. Juk tai laikas, siejamas su gana didelėmis išlaidomis. Bet juk niekas nenori atsisakyti šios šventės. Juo labiau, kad tai net ir nerekomenduojama....

Kalėdos pasaulyje. Piterboro katedra virto šviesų karalyste

Kalėdos pasaulyje. Piterboro katedra virto šviesų karalyste

Prasidėjusio advento proga Piterboro katedra trumpam sušvito neįtikėtinomis spalvomis ir raštais. Garso ir šviesų šou, pavadintą „Angelai ateina“ sukūrė minininkų grupė „Luxmuralis“, kurių nariai kuria daugialypės terpės pristatymus pagal Davido Harperio muziką. Kaip...