fbpx

Kai visi aplinkui tik ir gąsdina rekordinėmis kainomis, natūralu, kad iškyla grėsmė didžiausiai metų šventei – Kalėdoms. Juk tai laikas, siejamas su gana didelėmis išlaidomis. Bet juk niekas nenori atsisakyti šios šventės. Juo labiau, kad tai net ir nerekomenduojama. Kalėdų laukimas, minėjimas, renginiai, tradicijos, artimieji, lemputės, dovanos – visa tai stipriai prašviesina kasdienybę. Tad kaip išlaviruoti, kad pavyktų ir sukurti šventę, ir netektų įbristi į skolas? Juk Kalėdos neturėtų kelti streso, o tik šviesius jausmus. Štai 5 būdai sutaupyti Kalėdoms.

Turėkite atskaitą sąskaitą Kalėdoms

Atsidarykite atskirą kalėdinę sąskaitą, į kurią pamažu atsidėkite santaupų. Turint konkrečią sąskaitą tik šventinėms išlaidoms, labiau tikėtina, kad iš tiesų imsite taupyti. Be to, galėsite lengvai sekti, kiek pinigų jau sutaupėte ir kiek dar reikia, norint pasiekti tikslą.

Jeigu labiau vertinate grynuosius pinigus, surenkite dirbtuves ir kartu su visa šeima pagaminkite kalėdinį namelį-taupyklę, kuriame kasdien iki Kalėdų atsidėkite pinigų.

Apskaičiuokite, kiek pinigų jums reikia sutaupyti

Svarbu dar prieš Kalėdų sezoną turėti savo finansinį planą. Lengva per daug išleisti, kai nežinote, kiek tiksliai galite sau leisti. Tad prieš pradėdami apsipirkti Kalėdoms, susidarykite biudžetą. Surašykite visus žmones, kuriems reikia nusipirkti po dovaną, pasižymėkite, kokios vertės dovanas kiekvienam įteiksite. Apsvarstykite, kiek pinigų turite atidėti dekoracijoms, pramogoms ir kitai jūsų norimai veiklai.

Kaupkite lojalumo taškus bei kuponus

Dažnas verslas savo pirkėjus mėgsta skatinti įvairiomis lojalumo akcijomis. Keista, bet ne visi tuo naudojasi. Tad jeigu vis tiek naudojatės kokios nors parduotuvės paslaugomis, būtinai peržiūrėkite, kokias lojalumo sistemas ji siūlo ir nepraleiskite progos kaupti taškus, pinigus, nuolaidas ar kuponus, kurie šventiniu sezonu gali padėti reikšmingai sumažinti savo išlaidas. O gal net ir gauti kokią nors šaunią dovaną nemokamai.

Užsisakyk Kalėdų naujienlaiškį

Pažymėk:

Sumažinkite išlaidas dabar

Jeigu kalėdinis laikotarpis jums labai svarbus, pagalvokite, kokių nebūtinų ar nereikšmingų pirkinių galite atsisakyti dar iki jo, o sutaupytus pinigus paskirti kalėdiniam biudžetui.

Dar vienas būdas, kuris gali padėti peržiūrėti savo išlaidas: atsidarykite paskutinių 3 mėnesių banko ataskaitas.

Peržiūrėkite kam ir kiek išleidžiate ir galbūt atrasite kokių nors visiškai beprasmių išlaidų, kurias tikrai galima sumažinti. Galbūt prenumeruojate žurnalą, kurio neturite laiko skaityti? Gal turite brangiausią televizijos planą, nors žiūrite vos kelis kanalus?

Užduokite sau 3 klausimus apie savo išlaidų eilutes. Ar jos tikrai reikalingos? Ar galiu susitarti dėl geresnės kainos? Ar galiu pirkti alternatyvą už geresnę kainą?

Sutaupykite pinigų automatiškai

Lengviausias būdas sutaupyti Kalėdoms – apie tai negalvoti. Kiekvieną mėnesį/savaitę nustatykite automatinį pinigų pervedimą į atskirą einamąją sąskaitą, o prieš šventes pamatysite, kad jau turite kalėdinį biudžetą.

Nesvarbu, kaip pasirinksite taupyti Kalėdoms, tiesiog būtinai pradėkite tai daryti kuo anksčiau. Šie 5 būdai sutaupyti Kalėdoms padės užsitikrinti mažiau įtampos ir streso, o šventės bus gerokai malonesnės.

Taip pat skaityk

Kalėdų seneliai baigė mokslus

Kalėdų seneliai baigė mokslus

Brazilijos Kalėdų senelių mokyklos mokiniai švenčia išleistuves! Visas būrys šviežutėlių Kalėdų senelių baigė mokslus prieš prasidedant naujam šventiniam sezonui.   Kalėdų senelių mokykla įkurta Rio de Žaneire dar 1993 m. Ji ruošia mokinius darbui prekybos centruose...

Kalėdos pasaulyje. Piterboro katedra virto šviesų karalyste

Kalėdos pasaulyje. Piterboro katedra virto šviesų karalyste

Prasidėjusio advento proga Piterboro katedra trumpam sušvito neįtikėtinomis spalvomis ir raštais. Garso ir šviesų šou, pavadintą „Angelai ateina“ sukūrė minininkų grupė „Luxmuralis“, kurių nariai kuria daugialypės terpės pristatymus pagal Davido Harperio muziką. Kaip...