fbpx

JAV prezidentas Donaldas Trumpas kartu su pirmąja ponia Melania Trump įžiebė nacionalinę Kalėdų eglutę. Tradicija įžiebti eglutę parkelyje prie Baltųjų rūmų yra ilgametė, kuri šiemet skaičiuoja jau 96-us metus. Donaldui Trumpui suskaičiavus nuo dešimties atgal, Melania spustelėjo jungiklį ir eglė nušvito ryškiomis spalvomis. Pirmasis toks eglutės įžiebimas įvyko 1923 m. Kalėdų išvakarėse, kuomet prezidentas Kalvinas Kulidžas įžiebė eglutę, stebint 3000 žiūrovų.

Baltieji rūmai nustebino

Įžiebus eglutę ir pasiklausius politikų kalbų, visų dėmesys pakrypo į Baltųjų rūmų Kalėdines dekoracijas. Šiemet visomis dekoracijomis rūpinosi pati pirmoji ponia, taigi dizaino autorystė priklauso būtent jai. Melania ties Kalėdinių dekoracijų projektu dirbo dar nuo rugpjūčio mėnesio. Ji pasirinko temą „Amerikos lobiai“, norėdama pabrėžti patriotiškumą ir šalies paveldą. 

„Mūsų tema skirta pagerbti Amerikos žmonių širdis ir sielas“. 

Šių metų Kalėdinės dekoracijos tiesiog trykšta raudona spalva. Baltieji rūmai paaiškino, kad tai narsumo ir drąsos simbolis. Daugybė raudonų eglučių atsidūrė Baltųjų rūmų rytų kolonadoje. 

Žaliajame kambaryje įkurdinta eglė dekoruota vaisiais, daržovėmis ir grūdais, simbolizuojančiais Amerikos dovanas ir derlių. 

Mėlynajame kambaryje stovinti eglė yra aprišta ilgu violetiniu velveto kaspinu, ant kurio išsiuvinėtas kiekvienos valstijos ir teritorijos pavadinimas. 

Vos tik paskelbus Kalėdinio dekoro nuotraukas, atsirado visa gausybė kritikų, teigiančių, jog šiais metais Baltieji rūmai papuošti pernelyg ekstravagantiškai. Baltųjų rūmų dekoracijos tapo plačiai aptarinėjama tema naujienų portaluose bei socialiniuose tinkluose ir sulaukė tokių epitetų kaip „kraujo raudonumo eglutės“, „šiurpu“. Jos buvo palygintos su filmais „Švytėjimas“, „Tarnaitės pasakojimas“, netgi su „Monstrų biuru“. 

Pati Melania Trump apie Kalėdines dekoracijas sakė taip: „Manau, kad jos yra tiesiog fantastiškos“. O ką manote jūs?

Baltųjų rūmų eglė

Užsisakyk Kalėdų naujienlaiškį

Pažymėk:

Baltųjų rūmų eglė
Baltųjų rūmų eglė

Taip pat skaityk

Kalėdų seneliai baigė mokslus

Kalėdų seneliai baigė mokslus

Brazilijos Kalėdų senelių mokyklos mokiniai švenčia išleistuves! Visas būrys šviežutėlių Kalėdų senelių baigė mokslus prieš prasidedant naujam šventiniam sezonui.   Kalėdų senelių mokykla įkurta Rio de Žaneire dar 1993 m. Ji ruošia mokinius darbui prekybos centruose...

5 būdai sutaupyti Kalėdoms

5 būdai sutaupyti Kalėdoms

Kai visi aplinkui tik ir gąsdina rekordinėmis kainomis, natūralu, kad iškyla grėsmė didžiausiai metų šventei – Kalėdoms. Juk tai laikas, siejamas su gana didelėmis išlaidomis. Bet juk niekas nenori atsisakyti šios šventės. Juo labiau, kad tai net ir nerekomenduojama....