fbpx

Pernai metais Didžiojoje Britanijoje atlikta apklausa parodė, kad pačias blogiausias dovanas dovanoja sutuoktinių tėvai. Nepaisant gerų norų, tiek uošviai, tiek anyta su šešuru visuomet labiausiai prašauna pro šalį. Maža to, jų dovanos paprastai ne tik nepatinka visai šeimai, bet netgi nuliūdina, įžeidžia ar suglumina. 

Tas pats tyrimas parodė, kad kiti žmonės, dovanojantys dovanas, kurios niekada nebus panaudotos, dažniausiai yra darbo kolegos, tetos ir seserys. 

Vienas iš dvidešimties respondentų atsakė, kad netgi jų partneris dažnai susimauna, rinkdamas tinkamą dovaną, o kas dešimtas, gavęs nepatinkančią dovaną, sukelia konfliktą šeimoje. 

Jeigu išvardinome blogiausius dovanotojus, reikėtų paminėti ir geriausius. 4 iš 10 žmonių paminėjo, kad jų partneriai nuperka pačias geriausias dovanas. Dar 20 proc. sako, kad jų vaikai išrenka taip pat puikias dovanas.

Blogiausios kalėdinės dovanos

KAIP ELGIASI ŽMONĖS, GAVĘ NEPATINKANČIAS DOVANAS?

Pasak apklausos, suaugusieji, gavę prastą dovaną, elgiasi mandagiai: net trečdalis gražiai padėkoja, o 13 proc. suvaidina didžiulį džiaugsmą ar net palaimą. 

Vienas iš šešių žmonių prisipažino geriau jau paslėpsiąs dovaną kur nors namuose nei pasakys garsiai, kad ji jam nepatiko. O ketvirtadalis respondentų tokią dovaną supakuoja į kitą popierių ir padovanoja kam nors kitam. 

6 iš 10 žmonių Kalėdoms gauna iki 5 dovanų, kurių jie vėliau niekada nenaudoja.

Tačiau labai reikšminga žmonių dalis (8 iš 10) pasisakė, kad dovanojant dovaną svarbiausia yra mintis, su kuria dovana yra įteikiama, – tai ir yra tikroji švenčių prasmė.

Užsisakyk Kalėdų naujienlaiškį

Pažymėk:

KOKIOS YRA BLOGIAUSIOS KALĖDINĖS DOVANOS?

2000 žmonių apklausa onepoll.com svetainėje parodė, kad nemėgstamiausių dovanų TOP 50 atsidūrė bjaurūs drabužiai, puodeliai, tualeto reikmenys. Kaip blogiausios kalėdinės dovanos įvardintos ir įvairios vonios druskos, žvakės, filmai, kurie jau yra matyti, marškinėliai su užrašais. 

Be to, kai kurie žmonės prisipažino, kad per Kalėdas dovanų yra gavę sulaužytą tualeto šepetį, atidarytą riešutų pakelį ar pasibaigusio galiojimo javainių. 

Tarp mėgstamiausių dovanų patenka apranga, muzikos prekės, personalizuotos dovanos, turinčios sentimentalią vertę, mylimo prekinio ženklo papuošalai, dovanų kuponai.

14 proc. žmonių patiktų gauti bilietus į mėgstamos grupės koncertą. 1 iš 10 patiktų šlepetės. 1 iš 20 būtų patenkinti, gavę sužadėtuvių žiedą. 1 iš 6 žmonių džiaugtųsi dovana, turinčia sentimentalią reikšmę, o 7 iš 10 – bet kokiu rankų darbo daiktu.

TOP 50: blogiausios kalėdinės dovanos

Sąrašas pradedamas nuo dovanos, kuri sulaukė daugiausiai žmonių neigiamų reakcijų ir buvo paminėta dažniausiai kaip pati blogiausiai dovana, ir baigiamas dovanomis, kurias kaip netinkamas įvardijo mažiausiai žmonių.

Žinoma, kiekvienam žmogui patinka skirtingi dalykai, tačiau pirmasis dešimtukas tikrai nekelia susižavėjimo. Taigi, jeigu dar nenupirkote šių metų kalėdinių dovanų, rekomenduojame šio sąrašo viršuje esančių punktų vengti, nebent konkrečiai to daikto buvote paprašytas.

 

 1. Bjaurūs drabužiai
 2. Tualeto reikmenų rinkiniai
 3. Vonios druska
 4. Kojinės
 5. Marškinėliai su užrašais
 6. Jau matyti filmai
 7. Žvakės
 8. Nosinaitės
 9. Šalikai
 10. Muilas su virvele
 11. Pretenzingas maistas/gėrimai
 12. Seksualūs apatiniai
 13. Trikotažas
 14. Prastos romantinės knygos
 15. Aromatinis mišinys
 16. Kalendoriai
 17. Knygos
 18. Papuošalai
 19. Kvepalai
 20. Adresų knygos
 21. Valymo prekės
 22. Kaklaraištis
 23. Puodelis
 24. Anekdotų knygos
 25. Šlepetės
 26. Nuotraukų rėmeliai
 27. Priemonės po skutimosi
 28. Parduotuvių dovanų kuponai
 29. Sąsagos
 30. Trumpikės
 31. Produktai prieš senėjimą
 32. Prijuostės
 33. Pirštinės
 34. Alkoholinio gėrimo butelis
 35. Futbolo atminimo rinkiniai
 36. Pižamos
 37. Puodų rinkiniai
 38. Pėdų spa
 39. UOgienių rinkiniai
 40. Dietos planas
 41. Vakarėlių žaidimai
 42. Aktyvaus laisvalaikio kuponai
 43. Biuro prekės
 44. Arbatos puodelis
 45. Skėtis
 46. Kulinarinės knygos
 47. Trapios tešlos kepiniai
 48. Dezinfekcinės priemonės
 49. Kryžiažodžių knygelės
 50. Chalatas

Taip pat skaityk

Kalėdų seneliai baigė mokslus

Kalėdų seneliai baigė mokslus

Brazilijos Kalėdų senelių mokyklos mokiniai švenčia išleistuves! Visas būrys šviežutėlių Kalėdų senelių baigė mokslus prieš prasidedant naujam šventiniam sezonui.   Kalėdų senelių mokykla įkurta Rio de Žaneire dar 1993 m. Ji ruošia mokinius darbui prekybos centruose...

5 būdai sutaupyti Kalėdoms

5 būdai sutaupyti Kalėdoms

Kai visi aplinkui tik ir gąsdina rekordinėmis kainomis, natūralu, kad iškyla grėsmė didžiausiai metų šventei – Kalėdoms. Juk tai laikas, siejamas su gana didelėmis išlaidomis. Bet juk niekas nenori atsisakyti šios šventės. Juo labiau, kad tai net ir nerekomenduojama....