fbpx

Kokia kalėdinė dovana yra geriausia? Vienam – tai kvepalų buteliukas, kitam – lietuviško medaus stiklainis, trečiam – dovanų kuponas apsipirkti mėgstamiausioje parduotuvėje. Tačiau yra viena dovana, kuri puikiai tinka visiems: suaugusiems, vaikams, verslininkams ir studentams. Tai – knygos! Knygos yra pats geriausias būdas keliauti po įvairius pasaulius, skirtingus laikmečius, mokytis naujų dalykų ir plėsti savo akiratį. Jos mus moko, guodžia, linksmina. Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad knygos yra tarp trokštamiausių lietuvių dovanų per šias Kalėdas. Net 15 proc. žmonių teigė norintys šios dovanos. Tad puiki žinia – jau aišku, kokią dovaną galima padovanoti mėgstantiems skaityti!

Tik viena bėda – knygų tiek daug, kad kartais ima suktis galva. Skaitant anotacijas jos atrodo viena už kitą geresnės. Štai čia mes jums ir pagelbėsime. Peržvelgėme šimtus knygų ir sudarėme sąrašą, kuriame net 30 variantų, atspindinčių skirtingus žmonių tipus, asmenybes ir pomėgius – kad jums būtų lengviau išrinkti dovaną mėgstantiems skaityti artimiesiems ir draugams. Ir, žinoma, šiemet nusiųsti ją paštu.

Kaip teigė amerikiečių rašytojas E.B. White, „Knygos yra puiki kompanija tiek liūdnais, tiek linksmais laikais, nes knygos yra žmonės – žmonės, kuriems pavyko išlikti gyviems pasislėpus tarp knygos viršelių“.

» Kalėdinės dovanos mėgstantiems skaityti 

 

Gastrofizika

Gastrofizika: naujas mokslas apie valgymą

 

Autorius: Charles Spence

Kam? smalsiems tyrinėtojams, ieškantiems naujų pojūčių

Paragaukite Gastrofizikos (gastronomijos + psichofizikos + neuromokslų + dizaino), tyrinėjančios elementus, kurie veikia skonio suvokimą, diriguoja mūsų kulinariniams pasirinkimams, priverčia tai, kas ragauta, įsiminti arba greit pamiršti, ir įsitikinsite, kad valgymo malonumai gyvuoja ne burnoje, o galvoje.

Profesorius Charlesas Spence’as šioje knygoje nagrinėja žmogaus pojūčius ir neįtikėtinas jų sąveikas, pasakoja apie pačių įvairiausių niuansų – nuo lėkštės ar taurės spalvos iki stalo įrankių dizaino, nuo aplinkos kvapų ar slėgio iki foninės muzikos – poveikį multisensorinėms valgymo patirtims.

Knyga atskleis slaptus, tačiau visiems prieinamus ingredientus (ne tik valgomus!), kurie padės sukurti gardesnes, įdomesnes, sveikesnes ir įsimintinesnes maisto ar gėrimų ragavimo patirtis, kur bevalgytumėte – namie ar restorane, vieni ar su kitais.

Petro imperatorė

Petro imperatorė

 

Autorius: Kristina Sabaliauskaitė

Kam? istorinių romanų gerbėjams

Tai pasakojimas apie Rytų ir Vakarų kultūrų, mentalitetų sandūrą vienoje toksiškoje santuokoje. Apie laiką ir prievartą. Apie psichologinę ir alkoholinę priklausomybę, skilusias ir save perkuriančias asmenybes, griaunantį karą ir nemarų grožį gimdančias svajones.

Menotyros mokslų daktarės rašytojos Kristinos Sabaliauskaitės naujausias istorinis romanas „Petro imperatorė“ – pirma dilogijos knyga, paremta išsamiais epochos tyrimais, autentiškais šaltiniais, išlikusiais istorinių asmenybių laiškais ir atskleidžianti kultūrologinę mentalitetų istoriją.

Alchemija

Alchemija

 

Autorius: Rory Sutherland

Kam? rinkodaros specialistams, verslininkams ir besidomintiems žmogaus elgsena ir psichologija

Žmonės iracionalūs – sprendimus priima vadovaudamiesi subtiliais išoriniais signalais, užuot rėmęsi objektyviomis savybėmis, tokiomis kaip skonis, kaina ar kokybė. Pasaulis nenuilstamai keičiasi ir sėkmės, vien remiantis sausais apskaitos rodikliais, nesuprojektuosi. Tad siekdami atrasti aukso gyslą privalote įvaldyti alchemiją – slėpiningąjį meną ir įdomųjį mokslą, kaip kurti idėjas, kurioms neįmanoma atsispirti.

Tarptautinė reklamos pasaulio žvaigždė Rory Sutherland savo knygoje „Alchemija“ analizuoja žmogaus elgsenos schemas ir motyvus. Išnagrinėjęs inovatyviausius mokslo tyrimus ir atvejus iš savo asmeninės patirties, jis pateikia gilių psichologinių įžvalgų ir stulbinančių pamokų, pritaikomų įvairiose verslo ir gyvenimo srityse.

Šerlokas Holmsas kasdienai

Šerlokas Holmsas kasdienai

 

Autorius: Arthur Conan Doyle

Kam? Šerloko Holmso gerbėjams

Kartais į mūsų gyvenimą įsisuka rutina. Tada ima atrodyti, jog gyvenimas nuobodus, vienodas, nežadantis nieko, kas supurtytų kasdienybę ir atneštų kažką nepaprasto. Ar tikrai? Mes siūlome Jums po nuotykį kasdien! Su stulbinančiu ir nepakartojamu vedliu, kokio tik galite norėti – Arthuro Conan Doyle‘io personažu Šerloku Holmsu.

Kultinis seklys suteiks motyvacijos, išmokys naujai pažvelgti į įprastus dalykus ir pastebėti smulkmenas, kartais tiesiog pralinksmins ir praskaidrins nuotaiką. Kiekvieną kartą atsivertę  puslapį, rasite mintį, kuri padės nugyventi dieną įdomiau. Šerlokas Holmsas taps Jūsų vedliu – savotišku Vergilijumi, lydinčiu kasdienybės labirintais, žadinančiu mūsų smalsumą ir skatinančiu stabtelėti bei nauju, atidesniu žvilgsniu pažvelgti į žmones, daiktus, reiškinius ir, galbūt, pamėginti paspėlioti, ką jie slepia.

» Kalėdinės dovanos mėgstantiems skaityti 

 

Leidimas jausti

Leidimas jausti

 

Autorius: Marc Brackett

Kam? besidomintiems psichologija

Šiandien vaikų ir suaugusiųjų psichinės gerovės lygis – šokiruojančiai menkas. M. Brackettas, knygos „Leidimas jausti“ autorius, žino, kodėl. Taip pat žino, kaip situaciją pataisyti.

Per ilgus mokslinių tyrinėjimų metus Marcas Brackettas sukūrė veiksmingą sistemą, kaip pasitelkti emocijas, kad jos padėtų, o ne kliudytų siekti sėkmės ir gerovės. Šios sistemos ištakos – tai paties autoriaus skausmingi vaikystės išgyvenimai: patirtas smurtas, užgaulės ir prievarta. Tik įžvalgaus ir rūpestingo dėdės – pirmo suaugusiojo, kuris jį matė ir girdėjo, – dėka Marcas suprato, kad nėra vienišas, o jausti pyktį, išgąstį ir kitas negatyvias emocijas yra visiškai normalu. Įkvėptas šio suvokimo, autorius pasineria į žmogaus emocijų pasaulį.

Retorika vaikams

Retorika vaikams

 

Autorius: Donaldas Duškinas

Kam? Vaikams

Tai istorija apie stebuklą. Stebuklą, kuris vadinasi Žodis. Žodis gali gydyti, bet gali ir rimtai sužeisti. Žodžiais mes mokomės mąstyti, o mąstydami mokomės gyventi. Kaip kalbame, taip ir gyvename. Apie žmogų lengviausia spręsti pagal tai, kaip jis kalba. Kalba atskleidžia charakterį. Žodis gali pakeisti pasaulį. 

Retorika – tai sąmoningas kalbėjimas, kuris skiriasi nuo kasdienio, nesąmoningo kalbėjimo, prie kurio esame įpratę. Tai įgūdis, kurį kiekvienas gali išlavinti. Kada pradėti mokytis? Geriausias laikas yra Dabar.

Lagom

Lagom: švedų harmoningo ir laimingo gyvenimo menas

 

Autorius: Niki Brantmark

Kam? ieškantiems harmoningesnio gyvenimo

Juk būtų nuostabu, jei chaotiškame šiandienos pasaulyje pavyktų sulėtinti tempą ir džiaugtis gyvenimu, kuriame mažiau streso ir įtampos, daugiau laiko mėgstamiems dalykams bei užsiėmimams?

Lagom – „nei per daug, nei per mažai“, „pats tas“ – švedų filosofija, reiškianti pusiausvyrą, kuri tinka būtent jums. 

Gyvendama Švedijoje, šalyje, kuri pagal „Pasaulio laimės indekso“ vertinimus tvirtai laikosi pirmajame dešimtuke, Niki Brantmark pateikia smagių patarimų ir įvardija didelių pastangų nereikalaujančius veiksmus, kurie į kasdienį gyvenimą įneša subtilių pokyčių, moko rasti laiko tam, kas – svarbiausia, ir tapti laimingesniems. 

Berniukas, kurmis, lapė ir arklys

Berniukas, kurmis, lapė ir arklys

 

Autorius: Charlie Mackesy

Kam? vaikams ir jų tėveliams

Universali jaudinanti istorija, kuri suvirpins širdį ir dideliems, ir mažiems.

Tai knyga apie draugystę tarp smalsaus berniuko, gyvenimu besimėgaujančio kurmio, sunkumų užgrūdintos lapės ir švelnaus, išmintingo arklio.

Keturi bičiuliai tyrinėja platųjį pasaulį. Užduoda vieni kitiems klausimus. Išgyvena audras. Mokosi mylėti.

Ši odė tyrumui ir gerumui, primenanti svarbiausias gyvenimo vertybes, palietė daugiau kaip milijoną skaitytojų visame pasaulyje.

Meilė kaip apsėdimas

Meilė kaip apsėdimas: kai per sunku paleisti

 

Autorius: Susan Forward, Craig Buck

Kam? ieškantiems išėjimo iš pasibaigusių santykių

Nepajėgiate paleisti, kad ir kaip skaudu? Kankinatės dėl žmogaus, kuris fiziškai ar emociškai jums yra nepasiekiamas? O gal norėtumėte, kad jus paleistų? Buvęs mylimasis atsisako tikėti, kad jūsų santykiai baigti? 

Praktinių įžvalgų kupinoje psichologinėje knygoje pasaulinių bestselerių autorė dr. Susan Forward kartu su Craig Buck pristato realių žmonių – vyrų ir moterų, įkalintų obsesyvios meilės ir aistros gniaužtuose – atvejus ir patirtis; moko jų aidus pastebėti arba atpažinti asmeniniuose santykiuose.

Kas bebūtumėte – obsesijos valdomas įsimylėjėlis ar meile apsėsto žmogaus taikinys – ši knyga bus naudinga, nes supažindins su išsamia savistabos bei veiksmų programa, kuri padės ištrūkti iš fizine ar emocine prasme neigiamai veikiančių santykių, atgauti savo gyvenimo kontrolę, kurti sveikus ir ilgalaikius meilės ryšius.

» Kalėdinės dovanos mėgstantiems skaityti 

 

Undinėlės mirtis

Undinėlės mirtis

 

Autorius: Rydahl & Kazinski

Kam? istorinių detektyvų mylėtojams

Hansas Kristianas Andersenas visą savo brandų gyvenimą iki pat mirties rašė dienoraštį. Išskyrus neilgą tarpsnį. Grįžęs iš kelionės po Italiją 1834-ųjų vasarą, būsimasis pasakininkas pusantrų metų dienoraštyje nepaliko nė vieno įrašo. Vis dar nežinoma, kodėl.

Rydahl & Kazinski – kolektyvinis trijų gerai Danijoje žinomų rašytojų Thomaso Rydahlo, Anderso Rønnowo Klarlundo ir Jacobo Weinreicho pseudonimas. Remdamiesi H. K. Anderseno pasakomis, jie kuria makabrišką istoriją, galėjusią vykti XIX a. Kopenhagoje. Realūs H. K. Anderseno biografijos faktai pinasi su spėlionėmis, kas galėjo įkvėpti pasakų autorių sukurti žymiąją „Undinėlę“, pirmą kartą publikuotą kaip tik po dienoraštyje trūkstamo laikotarpio – 1837 metais. 

Atia kaukės

Užrašinė: „Atia kaukės”

 

Autorius: Eva Tombak

Kam? ieškantiems savęs

Japonai sako, kad mes turime tris veidus. Pirmąjį veidą rodome pasauliui. Antrąjį – artimiausiems ir mylimiausiems, draugams ir šeimos nariams. Trečiojo veido nerodome niekam. Būtent jis ir yra mūsų tikrasis veidas.

Kaukė – tai istorija, mūsų kuriama apie save. Kas tu esi, kai į tave žiūri, ir kas esi, kai esi vienas? Ar tai vienas ir tas pats aš, o gal verta aiškintis, kas yra kas? Ar tau reikia kaukės, kad drįstum sakyti tiesą? Tik tu žinai atsakymą. Bet ar sugebi jį išgirsti?

Rašyk, tyrinėk savo svetimkūnius – kaukes, susivok, kas yra tas, kuris slepiasi po jomis. Šioje užrašinėje yra 33 rašymo temos, kurios padeda atpažinti savo kaukes.

Pamokančių istorijų knyga

Didžioji pamokančių istorijų knyga

 

Kam? puikiai tiks įvairaus amžiaus ir pomėgių žmonėms – kiekvienas atras sau artimų istorijų įkvėpimui

Trumpų pamokomų pasakojimų žanras gimė Rytuose, kur žmonės mėgo kalbėti alegorijomis, užuominomis ir mįslėmis. Bėgant laikui ir vystantis visuomenei, tokie pasakojimai virto populiariu literatūros žanru – savotiškais esė. Juos įdomiai panaudoja įvairios filosofinės ir socialinės srovės.

Kartais linksmos ir šmaikščios, kartais tiesiog išmintingos istorijos padės priimti teisingus sprendimus pačiose sudėtingiausiose situacijose ir užtikrintai žengti į priekį. Būtent tokie pasakojimai pažadina pačius šviesiausius ir kilniausius jausmus, pašalina įtampą, kylančią dėl šiuolaikinio gyvenimo tempo, sumaišties ir reikalavimų bei sugrąžina vidinę harmoniją.

Šiame rinkinyje sukaupti tobuliausi išminties perlai, sukurti ir per amžius nugludinti viso pasaulio išminčių: biblinės, afrikietiškos, indiškos, žydiškos istorijos, Levo Tolstojaus ir Ivano Turgenevo parašyti pasakojimai ir iškilios daugybės kitų autorių mintys.

Darnus gyvenimas

Darnus gyvenimas

 

Autorius: Anna Newton

Kam? siekiantiems darnaus gyvenimo, formuojant naujus įpročius

Darnus gyvenimas – tai praktinė, aiškios struktūros knyga, kurioje autorė pristato visą eilę būdų naujiems įpročiams kurti, o skaitytojai gali atsirinkti sau aktualiausias temas: nuo Marie Kondo įkvėptų patarimų, kaip įvesti tvarką namuose ir atsikratyti sukaupto daiktų balasto, iki biudžeto ir dienotvarkės planavimo, sumanių pirkinių ir kokybiško garderobo; nuo dėmesio sau ir rūpinimosi fizine bei psichine sveikata ritualų iki subalansuoto socialinio gyvenimo, efektyviai ir prasmingai išnaudojamo laiko darbui bei poilsiui.

Knygoje skaitytojai atras ne vieną praktišką idėją, kurią galės lengvai ir paprastai pritaikyti pakeliui į darnų ir sąmoningą etapą. Autorės patarimai tiks tiems, kurie dar tik pradeda domėtis nuosaikiu gyvenimo būdu, taip pat taps vertingu priminimų sąrašu visiems, kurie jau seniai pasirinko gyventi atsakingai. 

Rašytoja savo požiūrį perteikia šmaikščiu stiliumi, pasitelkdama geriausios draugės toną.

» Kalėdinės dovanos mėgstantiems skaityti 

 

Nusikaltimas ir bausmė

Nusikaltimas ir bausmė

 

Autorius: Fiodoras Dostojevskis

Kam? klasikinės grožinės literatūros gerbėjams

Pasauline klasika tapęs literatūros šedevras. Daugiasluoksnis siužetas, ryškūs charakteriai ir iki paskutinio puslapio išlaikyta įtampa.

Tai pasakojimas apie nepasiturintį jaunuolį Raskolnikovą, kuris padaro nusikaltimą – nužudo turtingą palūkininkę ir netikėtai nusikaltimo vietoje pasirodžiusią jos seserį. Užvaldęs kaltės jausmas Raskolnikovo gyvenimą pakreipia netikėta linkme. Pagrindinis herojus išgyvena moralinę dramą, o jo kaltės ir atpirkimo procesą lydi šantažas, vienatvė, meilė, pamišimas. Ne mažiau įdomūs ir reikšmingi yra ir kiti romano herojai, kurių pavardėse F. Dostojevskis užkodavo žinutę skaitytojui, o jų elgesys atspindi vaizduojamo laikotarpio socialinę aplinką bei moralinius principus. Romanas sukrečia ir priverčia susimąstyti apie amžinąsias vertybes. Nors ir parašytas prieš daugiau nei pusantro šimto metų, jis aktualumo nepraranda ir šiandien. Tai kūrinys, pagal kurį sukurta bene daugiausia kino ekranizacijų ir spektaklių.

Kaip svarbu būti šalia

Kaip svarbu būti šalia

 

Autorius: Daniel J. Siegel, Tina Payne Bryson

Kam? besidomintiems psichologija, emociniu savęs ir vaikų ugdymu

Ryšys su suaugusiuoju – vienas geriausių rodiklių, leidžiančių nuspėti, kaip vaikui seksis ateityje. Jei vaikas nuolat jautė bent vieno suaugusiojo palaikymą, tikėtina, pasieks aukštesnių akademinių rezultatų, lengviau įgis lyderystės įgūdžių, kurs tvirtesnius santykius. Tačiau kruopščiai sustyguotų tvarkaraščių ir dėmesį blaškančių skaitmeninių prietaisų amžiuje būti šalia vaiko – sunkiai įgyvendinama užduotis. Knygoje „Kaip svarbu būti šalia“ bestselerių autoriai dr. Danielis J. Siegelis ir dr. Tina Payne Bryson paaiškina, kad kokybiškas laikas su vaikais nei daug kainuoja, nei atima energijos. 

Remiantis naujausiais smegenų ir prieraišumo tyrimais, knygoje dalijamasi istorijomis, scenarijais, strategijomis ir patarimais, kaip elgtis: kai vaikams nesiseka arba, priešingai, kai jie mėgaujasi sėkme; kai juos tenka guosti, drausminti ar su jais ginčytis. Ir net kai turime atsiprašyti, kad nebuvome šalia, – juk niekad nevėlu taisyti klaidas ir atgauti prarastą pasitikėjimą. Knyga bus vertingas gidas, padedantis ugdyti sveiką emocinį vaiko pasaulį.

Sonetai

Sonetai

 

Autorius: Viljamas Šekspyras

Kam? poezijos, klasikos gerbėjams, romantikams

Visi 154 nemirtingi garsiausio pasaulyje dramaturgo ir poeto Viljamo Šekspyro (1564-1616) sonetai.

Šie sonetai kaskart iš naujo užburia viso pasaulio romantikų ir poezijos gerbėjų širdis bei priverčia patikėti meilės galia.

Istorijos balsai

Istorijos balsai. Kalbos, pakeitusios pasaulį

 

Autorius: Simon Sebag Montefiore

Kam? besidomintiems istorija, istorinėmis asmenybėmis ir retorikos menu

Knygoje – žymiausių politikų, visuomenės veikėjų, valstybių vadovų, karalių, imperatorių, popiežių ir prezidentų kalbos, vienu ar kitu laikotarpiu stipriai paveikusios istorijos eigą. Tačiau ne tik; kaskart prie kalbos pateikiamas glaustas istorinis kontekstas.

Kalbos parinktos kontrastingai: dauguma jų skatino demokratinių jėgų įsigalėjimą, klojo bendrakultūrinių humanitarinių vertybių pamatus. Tačiau esama ir visomis prasmėmis „tamsių” kalbų, kurių padariniai aptemdydavo pasaulio horizontą; šios liūdnus pėdsakus palikusių politinių veikėjų kalbos gali tapti pamokomis ateičiai. Kalbos apie pasipriešinimą, svajones, laisvę, mūšius, nepaklusnumą, terorą, revoliuciją, genocidą, karo kurstymą ir taikos troškimą. Talentingiausi oratoriai, nuo Nerono iki Winstono Churchillio ar Baracko Obamos, nuo Sokrato iki Evos Peron, savo kalbomis pribloškia gebėjimu suburti žmones, įkvėpti jiems ryžto, pasitikėjimo, o kai kurie – ir įžiebti jų širdyse blogio liepsną.

Laimė tave suranda

Laimė tave suranda, kai tu jos neieškai

 

Autorius: Khenpo Sodargye

Kam? visiems, ieškantiems savo laimės

Khenpo Sodargye – Tibeto lama ir budizmo mokytojas. Vaikystėje jis ganė jakus, o vėliau žymiajame budistų vienuolyne – Larung Garo institute davė vienuolio įžadus. Šiuo metu jis laikomas vienu žymiausių budizmo išminties mokytojų pasaulyje. Jis nuolat sako kalbas tiek Rytų, tiek Vakarų universitetuose, keliauja, skleisdamas budizmo nuostatas ir pasakodamas, kaip Budos mokymą galima pritaikyti šiuolaikiniame gyvenime.

Dar Buda žinojo, kad gera trumpa istorija klausytojų širdis ir protus pasiekia daug greičiau nei migloti postringavimai. Todėl knygoje autorius pasitelkia budistinius pasakojimus, kad patartų mums, kaip gyventi nuolat besikeičiančiame šiuolaikiniame pasaulyje. Kaip spręsti santykių problemas, reaguoti į tuos, kurie mums gadina gyvenimą, kaip susidoroti su savo pačių ir artimųjų silpnybėmis.

Užsisakyk Kalėdų naujienlaiškį

Pažymėk:

» Kalėdinės dovanos mėgstantiems skaityti 

 

Pasaulio šalių virtuvė

Pasaulio šalių virtuvė

 

Autorius: Daiva Dmuchovska

Kam? dievinantiems maisto gamybą ir ieškantiems naujų skonių atradimų

Jei mėgstate gaminti įvairius, skanius, šviežius, sveikus patiekalus, verta paragauti kitų šalių tradicinių valgių. „Pasaulio šalių virtuvė“ – puiki galimybė atrasti net 200 receptų iš 20 pasaulio šalių: Norvegijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Ukrainos, Čekijos, Austrijos, Gruzijos, Graikijos, Italijos, Prancūzijos, Ispanijos, Maroko, Izraelio, Irano, Indijos, Kinijos, Tailando, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Meksikos.

Čia rasite klasika tapusių itališkų, prancūziškų valgių, įdomių japoniškų ar tailandietiškų patiekalų, lietuvių mėgstamų kinų, meksikiečių ar indų valgių.

Skanių atradimų!

Būk ne tobulas, o laimingas

Būk ne tobulas, o laimingas

 

Autorius: Mark Van Buren

Kam? ieškantiems atsakymo, kas yra tikroji laimė

Pripažinkime: mums niekada neužtenka to, kas mes esame ir ką turime. To negana, pasistenk labiau. Dar labiau! – šis niekuomet nenutylantis vidinis balsas tikriausiai pažįstamas daugeliui. Ir mes stengiamės iš visų jėgų, skubame, vejamės tą akimirką, kai galėsime pasakyti: štai ji, laimė. Bet jeigu tas pačias aplinkybes, iš kurių mes nuolat stengiamės pabėgti, išnaudotume savo viduje slypinčios ramybės paieškoms? Tik kaip? Atsakymai – šioje knygoje. 

„Būk ne tobulas, o laimingas“ parodys jums, kaip rasti vidinę ramybę ir laimę. Autorius nenuobodžiai, išmintingai ir su švelniu humoru parodo, kad viską, ką jums suteikia gyvenimas, galima panaudoti užuojautai, išminčiai ir meilei gausinti. Skaitydami suprasite, kas iš tiesų esate, ir išmoksite priimti ir pamilti tikrą save. 

Mano sesers globėjas

Mano sesers globėjas

 

Autorius: Jodi Picoult

Kam? išsiilgusiems stiprių gyvenimiškų istorijų

Pasaulinę šlovę JAV rašytojai J. Picoult atnešęs romanas „Mano sesers globėjas” – tai istorija apie šeimą, susiduriančią su prieštaringais poreikiais, ir meilę, nugalinčią žmogiškąjį silpnumą.

Knygos veikėjai išgyvena sudėtingas situacijas, jie turi atsakyti į klausimus, kuriems nėra vieno atsakymo. Ką reiškia būti gerais tėvais, gera seserimi, geru žmogumi? Ar teisinga daryti viską, kad išgelbėtum vaiko gyvybę, nors tai pažeidžia kito žmogaus teises? Ar verta bandyti suvokti, kas esi, jeigu šios pastangos veda į konfliktą su savimi?

Puiki, emociškai intensyvi, kontroversiška ir sąžininga knyga, mėgstantiems skaityti stiprias istorijas.

Ramūs tėvai

Ramūs tėvai, geri brolių ir seserų santykiai

 

Autorius: Laura Markham

Kam? siekiantiems sukurti gerus brolių ir seserų santykius

Viso pasaulio skaitytojų pamėgtas praktinis gidas, kuriame amerikiečių klinikinė psichologė dr. Laura Markham pristato paprastus, tačiau veiksmingus būdus, kaip numalšinti kovas tarp brolių ir seserų bei skatinti meile, supratimu grįstus santykius.

Pavydas tarp brolių ir seserų – natūralus ir neišvengiamas, tad net ir labiausiai atsidavusiems tėvams ne visada pavyksta išlaikyti pusiausvyrą, kai konkurencija tarp vaikų įsisiūbuoja. Tačiau tik nuo jūsų priklauso, ar vaikai vertins vienas kitą, o užaugę taps draugais visam gyvenimui – pasitelkę šioje knygoje pateiktus praktinius patarimus, padėsite vaikams išsiugdyti stiprų, pozityvų ryšį, galingesnį už norą varžytis. 

» Kalėdinės dovanos mėgstantiems skaityti 

 

Kalėdų giesmė

Kalėdų giesmė

 

Autorius: Charles Dickens

Kam? klasikos ir jautrių bei prasmingų istorijų gerbėjams

Tapusi Kalėdų tradicija, šiandien garsaus anglų rašytojo Charleso Dickenso „Kalėdų giesmė” jaudina seną ir jauną, vargšą ir turtingą tiek pat, kiek ir 1843 m., kai pasirodė pirmą kartą.

Tai viena iš geriausių visų laikų kalėdinių istorijų ir tikra kalėdinė šventė visiems, mėgstantiems skaityti.

Pagal knygą pastatyta šimtai spektaklių ir filmų, išleista galybė pakartotinių leidimų, o Ch. Dickensas Skrudžo balsu teberagina švęsti Kalėdas širdyje ir saugoti jų dvasią visus metus.

Kaip gaminami daiktai

Kaip gaminami daiktai

 

Autorius: O.Ružička, A.Hetmerova

Kam? vaikams, bet tikrai įdomu bus ir jų tėveliams

Šioje knygoje žingsnis po žingsnio paaiškinama, kaip gaminami kasdien mūsų naudojami daiktai.

Duona, knyga, šaukštas, stiklinė, kėdė, marškinėliai – tai kasdien mūsų naudojami daiktai. Tačiau ar žinote, kaip jie atsiranda ir iš ko gaminami? Atsakymus rasite šioje interaktyvioje knygoje, kurioje daiktų gaminimo eiga aiškiai pavaizduota šešiuose dideliuose išlankstomuose lapuose. Taip pat patys galėsite pamėginti išsikepti duonos ar pasigaminti klijų, susipažinsite su įdomia daiktų gimimo istorija ir jų rūšimis, išmoksite, kaip padengti stalą ar kodėl svarbu taisyklingai sėdėti.

Lietuvos vizionierės

Lietuvos vizionierės

 

Autorius: Elena Gasiulytė

Kam? besidomintiems istorinėmis asmenybėmis

Tai dešimt subjektyvių pasakojimų apie moteris, kurios įėjo į Lietuvos bei pasaulio istoriją kaip novatorės ir vizionierės. Tai labai asmeniška knyga-pokalbis su dešimčia istorinių asmenybių, sukėlusių proveržį įvairiose srityse: politikoje, muzikoje, kulinarijoje ar literatūroje. Drauge tai – savotiškas vakarėlis, kuriame turėsite progą susipažinti ir su valdovėmis, ir su rašytojomis, ir su muzikante, virėja bei anarchiste. Kai kurios iš jų – Žemaitė ar Sofija Čiurlionienė – atrodytų, visiems gerai žinomos, bet perskaitę jų istorijas pamatysite šias veikėjas naujai ir kitaip. Apie kitas vizionieres – Mariją Liudviką Gonzagą, Emmą Goldman ar Clarą Rockmore – galbūt išgirsite pirmą kartą, tačiau jos ilgam paliks pėdsaką jūsų atmintyje. Visas dešimtukas nejučia verčia didžiuotis, kad šių moterų gyvenimuose vienaip ar kitaip įsipainiojusi Lietuva.

Tamplieriai

Tamplieriai

 

Autorius: Dan Jones

Kam? dievinantiems istoriją ir jos paslaptis

Save jie vadino Kristaus kariais, tikėjimo gynėjais ir Šventosios Žemės sergėtojais. 1119 m., po Pirmojo kryžiaus žygio, įkurto Tamplierių ordino istorija tokia dramatiška ir paslaptinga, kad iki šiol traukia ne tik viduramžius studijuojančių istorikų, bet ir įvairiausių konspirologų, sensacijų ieškotojų dėmesį.

Ši istoriko ir žurnalisto Dano Joneso knyga, tapusi New York Times bestseleriu, nukelia mus į nepažintą prabėgusių amžių glūdumą. Autorius pasakoja, kaip saujelės riterių-vienuolių Jeruzalėje įkurta ginkluota brolija per kelis šimtmečius tapo be galo įtakinga karine, politine ir finansine organizacija, steigusia atstovybes daugelyje tuomečių Europos valstybių, valdžiusia plačias teritorijas, kūrusia vienus pirmųjų bankų. 

Įstabiosios medžiagos

Įstabiosios medžiagos

Autorius: Mark Miodownik

Kam? norintiems žinoti ir suprasti pasaulį

Tai neįprasti pasakojimai apie tai, iš ko sudarytas mūsų pasaulis. Nuo arbatos puodelio iki reaktyvinio variklio, nuo silicio lusto iki sąvaržėlės, nuo plastiko prietaisuose iki elastiko apatinėse kelnaitėse  žmogaus kasdienybė perpildyta visokiausių medžiagų. Ši knyga, kupina neįprastų ir šmaikščių pasakojimų apie mūsų gyvenimą persmelkiančius inžinerijos stebuklus, pakvies visiškai naujai pažvelgti į aplinką.

Markas Miodownikas – medžiagotyros profesorius Londono universitetiniame koledže, keleto dokumentinių laidų vedėjas. Jis taip pat vadovauja Londono universitetinio koledžo Sandaros institutui (UCL Institute of Making) ir yra bendradarbiavęs organizuojant interaktyvius renginius su daugeliu muziejų, tokių kaip „Tate Modern“, „Hayward Gallery“ ir „Wellcome Collection“.

» Kalėdinės dovanos mėgstantiems skaityti 

 

Altorių šešėly

Altorių šešėly

 

Autorius: Vincas Mykolaitis-Putinas

Kam? lietuvių klasikos, psichologinių romanų gerbėjams

„Altorių šešėly“ iki šiol tebelaikomas geriausiu psichologiniu romanu lietuvių literatūroje. Jo centre – prieštaravimų draskomas jaunas kunigas Liudas Vasaris, tėvų sprendimu įstojęs į kunigų seminariją. Jam sunku rasti savyje tikrąjį tikėjimą Dievu, jis sunkiai reiškia jausmus ir yra linkęs į vienatvę. Pasirodžiusi jauna klebono giminaitė Liucė dar labiau sujaukia Liudo jausmus: kaip galima mylėti ir likti ištikimam kunigo pašaukimui?

Pasišovęs įrodyti savo pašaukimo rimtumą, kūrybiškas, eiles rašantis jaunuolis priima skaistybės įžadus ir tampa tikru kunigu. Tačiau jo sieloje galynėjasi prieštaringi jausmai: noras kurti, mylėti, atsikratyti kunigų veidmainiškumo.

Vincas Mykolaitis-Putinas (1893–1967) – poetas, prozininkas, dramaturgas, literatūros tyrinėtojas, vienas iškiliausių XX a. lietuvių kultūros veikėjų.

Šachmatų gramatika

Šachmatų gramatika

 

Autorius: Rišardas Fichmanas

Kam? visiems, norintiems išmokti žaisti šachmatais

Tai šachmatų pradžiamokslis.

Knyga skiriama ir tiems, kas dar iš viso nemoka žaisti šachmatais, ir tiems, kas jau žino, ką gali nuveikti kiekviena figūrų 64-ių langelių lentoje, bet norėtų sužinoti daugiau šio nuostabaus žaidimo paslapčių.
Patyręs treneris Rišardas Fichmanas kelia sau tikslą išmokyti jus strateginių šachmatų kovos metodų, patobulinti jūsų žaidimo supratimą. 

Knygą sudaro dvi dalys – šachmatų abėcėlė, skirta dar nemokantiems žaisti, ir šachmatų gramatika, kurioje mokoma kai kurių strategijos elementų. Knyga parašyta lengvu ir suprantamu stiliumi. Ji skiriama tiems, kas visai nemoka žaisti šachmatais, bet nori išmokti, ir tiems, kas jau žino ėjimus, bet nori patobulėti.

Lauksiu tavęs Paryžiuje

Lauksiu tavęs Paryžiuje

 

Autorius: Sarah Jio

Kam? dramatiškų romanų gerbėjams

Kelias paras išbuvusi be sąmonės, Karolina pabunda Paryžiaus „Pitié Salpêtrière“ ligoninėje. Sutrikusi, išsigandusi, staiga susivokia neatsimenanti nė menkiausio dalyko apie save: nei kas ji tokia, nei kas jai nutiko, nei kodėl ji apskritai atsidūrė šiame mieste. Palydėta į prabangų butą netoli Senos krantų, Karolina desperatiškai stengiasi išsiaiškinti savo praeitį: kasdien ieškodama užuominų, galinčių atgaivinti pažirusius prisiminimus, svečių kambario spintoje ji aptinka šūsnį senų laiškų, rašytų moters vardu Selina. Karolina panyra į svetimą istoriją, tikėdamasi, kad prieš daugiau nei pusšimtį metų rašytos eilutės taps raktu ir į jos pačios gyvenimą.

1943-ieji. Vokiečių okupuotame Paryžiuje gražuolė Selina kartu su tėvu ir dukrele Kozi nedidelėje parduotuvėlėje Kler gatvėje komponuoja visame mieste gražiausias gėlių puokštes. Žinia apie sėkmingai prekiaujančią šeimą netrukus sužadina aukšto rango SS karininko susidomėjimą. Selina suvokia, kad toks dėmesys nieko gero nežada, tačiau – kad ir ką tektų iškęsti, kad ir kiek reikėtų nusižeminti ir paaukoti – ji pasiryžusi bet kokia kaina išgelbėti brangiausius žmones.

Taip pat skaityk

Kalėdų seneliai baigė mokslus

Kalėdų seneliai baigė mokslus

Brazilijos Kalėdų senelių mokyklos mokiniai švenčia išleistuves! Visas būrys šviežutėlių Kalėdų senelių baigė mokslus prieš prasidedant naujam šventiniam sezonui.   Kalėdų senelių mokykla įkurta Rio de Žaneire dar 1993 m. Ji ruošia mokinius darbui prekybos centruose...

5 būdai sutaupyti Kalėdoms

5 būdai sutaupyti Kalėdoms

Kai visi aplinkui tik ir gąsdina rekordinėmis kainomis, natūralu, kad iškyla grėsmė didžiausiai metų šventei – Kalėdoms. Juk tai laikas, siejamas su gana didelėmis išlaidomis. Bet juk niekas nenori atsisakyti šios šventės. Juo labiau, kad tai net ir nerekomenduojama....