fbpx

Kiekvienas žmogus į Kalėdas reaguoja skirtingai. Vienam – tai pati didžiausia šventė, kuriai jis ruošiasi jau nuo rudens, ieškodamas dovanų artimiesiems. Kitam – tai darbymetis, dėl kurio tiesiog nelieka laiko ruoštis Kalėdoms, todėl tenka viską daryti paskutinę minutę. Trečiam Kalėdos niekuo nesiskiria nuo kitų progų. Pastebėjus savo draugus ir pažįstamus galima matyti, kaip skirtingai visi ruošiasi šventėms. O kaip elgiatės jūs? Egzistuoja įvairūs kalėdinių pirkėjų tipai, kuriuos dabar ir apžvelgsime.

Organizatorius

Tai ramus, susikaupęs žmogus, dovanas perkantis be jokios paskutinės minutės panikos. Dažniausiai jis susidaro dovanų sąrašą, o nusipirkęs dovanas, kruopščiai dėlioja pliusus. Dovanas gali pradėti pirkti ir gerokai iki Kalėdų – taip lieka pakankamai laiko rasti pačių geriausių variantų. Jam labai svarbu, kad dovana būtų tobula ir kuo geriau atitiktų sąrašą pagal visus iš anksto numatytus kriterijus. Šiam žmogui jokių papildomų patarimų nereikia – jis juos galėtų dalinti visiems kitiems kalėdinių pirkėjų tipams.

 

Užuomarša

Tai tas pats organizuotas pirkėjas, tik turintis prastesnę atmintį. Dažniausiai iš anksto susidaro sąrašą, ką šiemet dovanos artimiesiems, tačiau bėda ta, kad sąrašas yra ne popieriuje, o galvoje. Tai reiškia, kad nupirkęs dovaną dar rugsėjo mėnesį ir kruopščiai ją paslėpęs, lapkritį ją pamiršta. Viskas baigiasi tuo, kad priperka per daug dovanų, dalis jų dubliuojasi, o kai kurias randa ir po pusės metų, sugalvojęs namuose pasidaryti tvarką. Geriausias patarimas šiam pirkėjo tipui – sudarykite sąrašą raštu, o nupirkęs dovaną ją pažymėkite. Ir nepaslėpkite paties sąrašo per giliai, kitaip pamiršite ir jį.

 

Panikuotojas

Tai žmogus, kurį Kalėdos ištinka paskutinę minutę. Ir visai nesvarbu, kad jau du mėnesius aplinkui visi kalba apie dovanas, kiekvienas stendas ištapetuotas kalėdinėmis reklamomis, o socialiniuose tinkluose karaliauja eglučių nuotraukos. Visa tai jam tarsi praplaukia pro akis ir ausis. Bet štai likus savaitei iki Kalėdų, viduje tarsi užsidega raudona lemputė. Tuomet kūną užplūsta adrenalinas, žmogus ima ieškoti kalėdinių dovanų, bet staiga supranta, kad daugybė daiktų išparduota arba jau nespės atkeliauti iki Kalėdų. Drebančiais pirštais jis naršo internete, metęs visus savo darbus, tikėdamasis ką nors rasti. Viskas baigiasi tuo, kad yra išleidžiama gerokai didesnė pinigų suma nei planuota, dalies daiktų nepavyksta gauti, todėl jie ne visai atitinka lūkesčius. Bandant tai kompensuoti, priperkama papildomų dalykų. Nenuostabu, kad šiems žmonėms kalėdinis apsipirkimas siejasi su stresu. Patarimas: sudarykite dovanų sąrašą dar lapkričio mėnesį ir nustatykite sau konkrečius terminus, iki kada reikia nupirkti vieną ar kitą dovaną.  

Kalėdiniai pirkėjų tipai

Nuotrauka: Pexels

 

Nuolaidų medžiotojas

Šio tipo pirkėjai yra vedami išradingumo ir taupumo. Kalėdoms jie pradeda ruoštis labai anksti, kad visas dovanas galėtų įsigyti tuo metu, kai joms yra taikomos nuolaidos. Tai žmonės, kuriuos užvaldo adrenalinas, kai jie tik pamato gerą pasiūlymą. Dėl to dažnai kyla rizika visko pripirkti daugiau nei reikia ir galiausiai išleisti daugiau nei planuota. Patarimas: nesvarbu, kokia didelė nuolaida yra taikoma produktui, prieš jį pirkdami, visuomet pagalvokite, ar jis tikrai yra reikalingas kitam žmogui.

 

Interneto ekspertas

Tai žmogus, kuris nemato reikalo vaikštinėti po parduotuves ir viską perka internetu. Jis turi iš anksto sudarytą sąrašą ir tiksliai jo laikosi. Labai dažnai šis pirkėjo tipas priklauso įvairioms grupėms socialiniuose tinkluose ar forumuose, kur yra dalijamasi gerais pasiūlymais ir akcijomis. Jis žino daugybę internetinių platformų, gali išvardinti visus jų skirtumus, nes, žinoma, yra išbandęs jas visas. Ypač mėgsta juodojo penktadienio ir kitus išpardavimus, kuriems kartais pernelyg pasiduoda ir prisiperka daugiau nei reikia. Patarimas: nepamirškite laikytis sudaryto sąrašo ir patikrinti, ar skelbiamos nuolaidos yra tikros.

 

Viskas iš karto

Vieni pirkėjų tipai mėgsta dovanų paieškas ištęsti iki kelių savaičių ar mėnesių, nes tai jiems teikia malonumą. Tačiau šis pirkėjo tipas kalėdinį apsipirkimą laiko formalumu. Jis tiksliai žino, ką nori įsigyti. Keliauja į didelį prekybos centrą, kuriame yra daug skirtingų parduotuvių, ir per kelias valandas superka visas dovanas. Arba į vieną didelę interneto platformą, kurioje užsakydamas visas dovanas mano, kad sutaupo pristatymo mokesčių. Bėda ta, kad vienoje svetainėje retai būna visi geriausi pasiūlymai, todėl galutinė pirkinių suma gali būti gerokai didesnė nei perkant atskirose platformose.

 

Švenčiantis pirkėjas

Šis kalėdinio pirkėjo tipas mėgsta dovanas pirkti dideliuose prekybos centruose. Niekuomet neina vienas, o „į pagalbą“ pasiima draugą ar šeimos narį. Kalėdinis apsipirkimas jam tik dalis viso proceso. Apėjęs kelias parduotuves, jis mėgsta prisėsti šalia esančioje kavinėje ir išgerti karšto vyno, kuris padeda dar geriau pajusti kalėdinę nuotaiką. Čia pat įsigyja imbierinių sausainių, kuriuos pakeliui ir suvalgo. Būtinai nusifotografuoja šalia prekybos centre papuoštos eglutės, įvertina visas dekoracijas, aptaria jų kainas ir galimybę taip pat pasipuošti savo namus. Kalėdinis apsipirkimas šiam žmogui tikra šventė, kuri jo nevargina, o, priešingai, įkvepia. Patarimas: besimėgaudami kalėdine nuotaika, nepamirškite, ko iš tikrųjų atėjote į prekybos centrą.

Užsisakyk Kalėdų naujienlaiškį

Pažymėk:

Grinčas

Šis pirkėjo tipas šiek tiek primena panikuojantį pirkėją, nes dažniausiai viską daro paskutinę minutę. Tačiau be to, kad sau sukelia stresą, dar mėgsta ir gerokai pabumbėti. Kiekvienoje detalėje jis pastebės ką nors netobulo, taip tik patvirtindamas savo neigiamą kalėdinę patirtį. Galiausiai jis nupirks pusėtinas dovanas, dėl kurių artimieji nelies didžiulio džiaugsmo. Patarimas: šiemet pabandykite pakeisti savo išankstinį požiūrį į Kalėdas. Jei nekenčiate parduotuvių ir jose tvyrančio šurmulio bei triukšmo, puiku – šiemet galima drąsiai apsipirkti internetu. Jei paskutinę minutę niekada nerandate, ko norite – pradėkite dairytis anksčiau. Taip nustebinsite save ir artimuosius malonesniu apsipirkimu ir geriau apgalvotomis dovanomis.

 

Skrudžas

Tai pirkėjas, kuris labai atidžiai skaičiuoja kiekvieną centą, bet ne dėl to, kad neturi pinigų – tiesiog nemato prasmės juos leisti kitiems. Dažniausiai dovanas perka per išpardavimus ir nevengia nukainotų ar praėjusio sezono prekių. Tačiau norėdamas mokėti mažai, iš produkto reikalauja aukščiausios kokybės. Prieš jį įsigydamas apžiūri kiekvieną milimetrą ir tikisi tobulumo. Be to, jis puikiai pamena, ką dovanojo pernai ar užpernai ir nevengia visiems to priminti. Be to, mėgsta girti savo paties dovanas, taip lyg suteikdamas joms didesnę vertę.

 

Išlaidūnas

Šiam žmogui būdingas didžiulis dosnumas. Dovanomis jis išreiškia savo meilę kitiems ir tuo pačiu pats jaučiasi puikiai. Dovanas renka kruopščiai, atsakingai, mėgsta ieškoti tol, kol randa tokią, kuri idealiai tinka jos gavėjui. Viskas atrodo gražu, tačiau tai gali turėti ir neigiamų pasekmių. Jei toks pirkėjas nemoka kontroliuoti savo biudžeto, jis gali gerokai įsiskolinti. Be to, kiti žmonės gali pasijusti nepatogiai, jeigu jo dovanos bus daug brangesnės. Patarimas: žmonės su jumis bendrauja ne dėl dovanų, o dėl jūsų asmenybės, todėl visuomet geriau daugiau dėmesio skirti santykių puoselėjimui, o ne materialinių daiktų pirkimui.

 

Darbščiosios rankelės

Tai žmonės, kurie dalį dovanų perka parduotuvėse, o dalį jų mėgsta gaminti patys. Tai gali būti uogienės, nuotraukų rėmeliai, pyragai, kalėdiniai stalo vaikinai iš kankorėžių, išlietos žvakės, megztos kojinės ir šalikai. Šiam žmonių tipui labai svarbus asmeninis prisilietimas prie dovanos, tačiau tam jis turi turėti kokių nors talentų ar pomėgių, kuriuos galėtų realizuoti gamindamas dovanas. Tokios dovanos būna labai mielos, vienetinės ir gerokai mažiau patuština piniginę. Patarimas: rankų darbas yra imlus laikui, todėl labai svarbu tinkamai susiplanuoti visus darbus ir pradėti juos ankščiau.

Kalėdiniai pirkėjų tipai

Nuotrauka: Pexels

 

Ne į temą

Tai yra pats blogiausias kalėdinio pirkėjo tipas, nes jam nerūpi kiti žmonės. Jis arba jų nepažįsta, arba nenori pažinti. Empatija ir supratimas šiam tipui nebūdingi. Jis visuomet nupirks netinkamą dovaną: šokoladą diabetikui, balto vyno butelį tam, kuris geria tik raudoną, pyragą su riešutais žmogui, kuris jiems yra alergiškas ir t.t.

 

Perdovanotojas

Šiam perfekcionistui dažnai neįtinka draugų ar šeimos narių padovanotos dovanos. Kai kiti kalėdinių pirkėjų tipai stengiasi nupirkti naujas dovanas, šiam labiau patinka jas perdovanoti. Jeigu dovana yra tikrai gera, praktiška ir atitinka kito žmogaus norus, tuomet gal ir nieko blogo. Be to, toks principas draugiškas aplinkai: vietoje to, kad dovana atsidurtų šiukšliadėžėje, ji randa vietą kito žmogaus namuose. Tačiau jei pamiršote, nuo ko gavote kurią nors iš dovanų, rizikuojate pakliūti į nemalonią situaciją. Niekas nenorėtų atgal gauti savo paties pirktos dovanos. Be to, kartais viduje būna vardinių linkėjimų ar sveikinimų, kuriuos reikėtų išimti. Ką jau kalbėti apie tai, kad kai kurios dovanos turi galiojimo laiką, tad būtų labai negražu dovanoti produktą, nebetinkamą naudoti.

 

Pakuotojas

Kol vieni didžiausią dėmesį skiria dovanoms, egzistuoja tokie pirkėjų tipai, kurie labiau rūpinasi išorine estetika. Jie gerokai daugiau laiko praleidžia nerimaudami dėl pakavimo popieriaus, raištelių ar blizgučių nei dėl paties turinio. Bėda ta, kad prašmatni išorė gali sukelti per aukštus lūkesčius. Tad patarimas: nepamirškite, kad pati dovana visuomet yra svarbesnė nei jos įpakavimas.

 

Taigi, štai kokie skirtingi gali būti kalėdiniai pirkėjų tipai. Ar tarp jų atpažinote save?

Taip pat skaityk

Kalėdų seneliai baigė mokslus

Kalėdų seneliai baigė mokslus

Brazilijos Kalėdų senelių mokyklos mokiniai švenčia išleistuves! Visas būrys šviežutėlių Kalėdų senelių baigė mokslus prieš prasidedant naujam šventiniam sezonui.   Kalėdų senelių mokykla įkurta Rio de Žaneire dar 1993 m. Ji ruošia mokinius darbui prekybos centruose...

5 būdai sutaupyti Kalėdoms

5 būdai sutaupyti Kalėdoms

Kai visi aplinkui tik ir gąsdina rekordinėmis kainomis, natūralu, kad iškyla grėsmė didžiausiai metų šventei – Kalėdoms. Juk tai laikas, siejamas su gana didelėmis išlaidomis. Bet juk niekas nenori atsisakyti šios šventės. Juo labiau, kad tai net ir nerekomenduojama....