fbpx

Neabejotinai gruodžio 24-26 dienomis visas mūsų dėmesys yra sukoncentruotas į Kalėdas. Dažniausiai tuo metu mums niekas nerūpi labiau nei paragauti skanių valgių, apsikeisti dovanėlėmis, pasižiūrėti gerą Kalėdinį filmą ir pabendrauti su artimaisiais. Tačiau per Kalėdas gyvenimas nesustoja ir pasaulyje toliau vyksta įvairūs įvykiai. Štai garsiausi nutikimai ir istorijos, atsitikę pasaulyje per Kalėdas.

Kalėdų paliaubos

1914 m. I pasaulinio karo metu buvo sudarytos Kalėdų paliaubos tarp britų ir vokiečių. Kareiviai neutralioje teritorijoje apsikeitė dovanėlėmis, kartu žaidė futbolą ir puošė savo slėptuves. Apie tai netgi yra parašyta Stanley Weintraub  knyga „Tyli naktis: I pasaulinio karo Kalėdų paliaubų istorija“.

Per Kalėdas

Užsisakyk Kalėdų naujienlaiškį

Pažymėk:

Kortų paslaptis

JAV įmonė „Bicycle“, gaminanti lošimo kortas, II pasaulinio karo metais pagamino specialaus leidimo kortas, kurios buvo išdalintos karo belaisviams Vokietijoje kaip Kalėdinės dovanėlės. Šias kortas pamirkius vandenyje išryškėdavo pabėgimo maršrutas. Naciai to niekaip neišsiaiškino.

 

Didžiausia Kalėdinė dovana

Didžiausia visų laikų Kalėdine dovana galima laikyti Laisvės statulą. 1886 m. Jungtinėms Amerikos Valstijoms ją padovanojo prancūzai būtent per Kalėdas. Statula sveria net 225 tonas.

 

Kalėdinis karūnavimas

Anglijos karalius Viljamas I-asis buvo karūnuotas 1066 m. per Kalėdas. Tai jo dėka anglų kalboje atsirado nemažai lotyniškų ir prancūziškų žodžių.

 

Kalėdinė dovana pasauliui – internetas

1990 m. per Kalėdas pirmą kartą išbandytas internetas. Tai buvo labai svarbus momentas šiuolaikinei visuomenei.

 

Kosminės Kalėdos

1968 m. Apollo-8 misija su astronautais Frank Borman, Jim Lovell ir William Anders Kalėdų išvakarėse pasiekė Mėnulio orbitą. Buvo surengta netgi tiesioginė transliacija iš kosminio laivo, kuri tapo vienu labiausiai žiūrimų TV įvykių per visą istoriją.

 

Kolumbo ekspedicija

1492 m. vienas iš trijų Kristupo Kolumbo ekspedicijos laivų – Santa Maria – užplaukė ant seklumos ir nuskendo Karibų jūroje. Dalį įglo palikęs naujai atrastose Šiaurės Amerikos žemėse (nors jis pats manė, kad atrado vakarinį kelią į Indiją) išvyko atgal į Europą visiems pranešti geros žinios apie pavykusią kelionę.

 

Izaoko Niutono gimimas

1642 m. pirmąją Kalėdų dieną gimė garsus fizikas, matematikas ir astronomas Izaokas Niutonas, pirmasis perpratęs gravitacijos dėsnius. Jo gimimas gali būti laikomas Kalėdine dovana žmonijai.

 

Celsijaus skalė

1741 m. mokslininkas Anders Celsius pristatė centrigradinę temperatūros skalę. Taip prasidėjo ilgos diskusijos apie Celsijaus ir Farenheito sistemas. Pagal Celsijaus skalę vanduo užšąla ties 0 laipsnių, o garuoti ima ties 100 laipsnių. Šiuo metu dauguma šalių naudoja būtent Celsijaus skalę.

 

Halio kometa

1758 m. Per Kalėdas astronomas Johann Georg Palitzsch patvirtino savo ir kitų mokslininkų stebėjimus apie Halio kometos sugrįžimą. Nustatyta, kad ši kometa pasirodo vidutiniškai kas 76 metus. Paskutinį kartą ji buvo pasirodžiusi 1986 m. Kitas jos sugrįžimas numatomas 2061 m

Taip pat skaityk

Kalėdų seneliai baigė mokslus

Kalėdų seneliai baigė mokslus

Brazilijos Kalėdų senelių mokyklos mokiniai švenčia išleistuves! Visas būrys šviežutėlių Kalėdų senelių baigė mokslus prieš prasidedant naujam šventiniam sezonui.   Kalėdų senelių mokykla įkurta Rio de Žaneire dar 1993 m. Ji ruošia mokinius darbui prekybos centruose...

5 būdai sutaupyti Kalėdoms

5 būdai sutaupyti Kalėdoms

Kai visi aplinkui tik ir gąsdina rekordinėmis kainomis, natūralu, kad iškyla grėsmė didžiausiai metų šventei – Kalėdoms. Juk tai laikas, siejamas su gana didelėmis išlaidomis. Bet juk niekas nenori atsisakyti šios šventės. Juo labiau, kad tai net ir nerekomenduojama....