fbpx

Trys karaliai – tai sausio 6-ąją minima šventė, kuria pasibaigia kalėdinis periodas. Lietuvoje jos metu rengiamos teatralizuotos karalių eisenos, nedideli koncertai. Taip pat gyvuoja tradicija būtent šią dieną nupuošti eglutes ir nuimti visas kalėdines dekoracijas. Pasaulis šią šventę mini skirtingai. Taip pat ir vadina nevienodai: vieni mini trijų karalių, kiti trijų išminčių dieną. Nutarėme pasižvalgyti, kokių dar įdomių faktų, susijusių su švente, rasime.

  • Trijų karalių šventė minima nuo II-ojo amžiaus pabaigos, dar prieš pradedant švęsti Kalėdas.
  • Tradiciškai Trys karaliai švenčiami sausio 6-ąją, tačiau kai kuriose šalyse ji švenčiama pirmąjį sekmadienį po sausio 1-osios.
  • Karalių vardai buvo Kasparas, Baltazaras ir Merkelis. Šebos karalius Kasparas nešiojo žalią skraistę ir karūną su žaliais brangakmeniais. Jėzui jis atnešė smilkalų. Arabijos karalius Merkelis turėjo ilgus, baltus plaukus ir dėvėjo auksinę skraistę. Jo dovana Jėzui buvo auksas. Trečiasis Egipto karalius Baltazaras dėvėjo juodą rūbą, o jo dovana buvo mira.
  • Ispanijoje ir kai kuriose Lotynų Amerikos šalyse per Tris karalius yra kepamas specialus apvalus šventinis pyragas. Jis ypatingas tuo, kad į vidų yra įdedama nedidelė kūdikėlio Jėzaus statulėlė. Tas žmogus, kuriam papuola gabalėlis su statulėle, gali būti laimingas, nes jam turėtų sektis visus ateinančius metus. Kartais pyragas gaminamas taip, kad imituotų karūną, kurią dėvi karaliai. Ji papuošiama vaisiais, kurie simbolizuoja brangakmenius.

 

Užsisakyk Kalėdų naujienlaiškį

Pažymėk:

  • Ispanijoje Trys karaliai vaikams yra labai svarbi šventė, nes jos metu jie taip pat gauna dovanas, kaip ir per Kalėdas.
  • Belgijoje per Tris karalius persirengę vaikai beldžiasi į duris, dainuoja dainas, o žmonės jiems dovanoja saldainių. Visai kaip per mūsų Užgavėnes.
  • Ne visi sutinka, kad dovanas Jėzui atnešė trys karaliai. Kai kurie mano, kad iš tikro tai buvo trys išminčiai, turėję sąsajų su karališkomis giminėmis.

 

Taip pat skaityk

Kalėdos pasaulyje. Piterboro katedra virto šviesų karalyste

Kalėdos pasaulyje. Piterboro katedra virto šviesų karalyste

Prasidėjusio advento proga Piterboro katedra trumpam sušvito neįtikėtinomis spalvomis ir raštais. Garso ir šviesų šou, pavadintą „Angelai ateina“ sukūrė minininkų grupė „Luxmuralis“, kurių nariai kuria daugialypės terpės pristatymus pagal Davido Harperio muziką. Kaip...

Kalėdinės reklamos pranašauja ilgą šventinį sezoną

Kalėdinės reklamos pranašauja ilgą šventinį sezoną

Kalėdų sezonas jau čia pat ir tai puikiai įrodo faktas, jog socialinius tinklus, televizijas ir kitas medijas užplūdo kalėdinių reklamų gausa. Ar ir jums kyla jausmas, kad kasmet jos pasirodo vis anksčiau? Tam yra rimta priežastis. Dėl visą pasaulį ištikusių tiekimo...